קודקס אנשי שיווק

 דצמבר 2011


10 עצות לאנשי שיווק לשנה החדשה

כמו האימרה "היום הוא היום האחרון של שארית חייך", תמיד כדאי להניע את הקריירה שלך לכיוונים טובים יותר, הנה 10 עצות לשנה החדשה.

תלמד את ה"שיעור"

תתייחס לכל יום עבודה כאל יום לימודים בבית הספר, תוודא שאתה לומד משהו שיהפוך אותך לפרודוקטיבי יותר, זה לא חייב להיות קשור לסט הכישורים שלך, זו יכולה להיות אפילו תובנה מתחום האינטליגנציה הרגשית.

תכנן את הצעד הבא

נכון, חשוב לבלוט בעבודה ולקבל קרדיט, אבל המפתח לשביעות רצון מהתפקיד הוא להבין מהו הצעד הבא שלך. הבנת המסלול שלך, חיונית לכך שתישאר "מחובר" למשרה. בצע שיחות הבהרה עם הממונה שלך לגבי האתגרים הבאים, ואם אין תכנון לגביך, או שהמסלול אינו ברור לך מספיק, ייתכן שזהו הזמן לחפש תפקיד אחר.

הבן את מטרות החברה

חשוב להבין איך עבודתך תורמת להשגת היעדים העסקיים של החברה, האם אתה בתפקיד שמייצר הכנסות? שתורם ובונה את המותג? האם אתה תורם לשביעות רצון הלקוחות? ההבנה איך המשרה שלך משתלבת בפאזל תעניק לך השראה ותענה על הצורך בהישגיות ובטביעת חותם.

היה אתי

אינטגריטי זו המילה. בין אם אתה בתפקיד בכיר, או הזוטר שבזוטרים, היה ישר בכל דבר שאתה עושה. אל "תתחלה" (זו גניבה), היה נגיש וזמין, עשה מה שאמרת שתעשה. יושר וכנות הם נכס חשוב, ובעלי ערך גבוה למעסיק.

שמור על כושר

כן, דווקא יש קשר הדוק בין כושר לעבודה. גוף בריא ובכושר גורם למוח להיות פעיל ובריא יותר, מגביר את היצירתיות ואת הפרודוקטיביות בעבודה והכי חשוב, תרגיש טוב יותר.

הרחב את גבולותיך

חשוב תמיד איך אתה יכול לעשות יותר, מעבר למה שנדרש. האם יש פרויקטים מחוץ להגדרת התפקיד שאתה יכול לתרום להם? תיזום, תציע לעזור, תביא רעיונות ותעזור ליישם אותם, תרים את הראש מחוץ לקובייה שלך, זה משתלם.

נהל את עצמך

וודא שאתה והממונה עליך יודעים מה אתה אמור לבצע, וודא שאתה ממלא אחר הציפיות. אל תניח שהבוס עוקב ושם לב למעשיך. אם ישנו פער בין הציפיות ממך לביצועיך בפועל, האשמה היא גם ובעיקר שלך, אל תחכה לשיחת "ניעור".

היה רגיש לסביבה

גם אם אתה עובד בעיקר לבד, רצוי לוודא שאתה מבין את עבודתם של עמיתיך. כדאי להראות עניין ולא לבחור כמה חברים לעבודה וליצור קליקה, הבנה של המשימות של עמיתיך, תסייע לך בעבודתך. וחוץ מזה, ימי התיכון חלפו מזמן וייתכן שתזדקק לעזרה מעמיתים או שתהיה כפוף להם.

הקפד על תקשורת

אל תיתן לאנשים לחכות לתשובות, אפשר לקולגות לדעת מה אתה עושה, אם אתה עובד על קמפיין או פרויקט מסוים, חשוב מי בחברה אמור לדעת מזה ועדכן אותו. כאשר אתה זקוק לעזרה, אל תתבייש לבקש ואל תשכח להודות על עזרה שקיבלת. אלה הם כללי נימוס בסיסיים שאינם אמורים להיכלל ברשימה, אבל ישנם יותר מדי "מתקשרים גרועים" - אל תהיה אחד מהם.

אל תשכח ליהנות

עבוד קשה, אבל בגישה חיובית ועם חיוך, תהיה רגוע. אל תשכח לפנות זמן ואנרגיה למשפחה ולחברים. איזון נכון בין חיים ועבודה הוא קריטי, לתפקוד יעיל ואיכותי ולחיים טובים.